Kézilabda

Közte 9. A Ferencváros megalázó vereséget mért a Győrre

A női kézilabda NB1 legjobban várt rangadóján a két zöld-fehér csapat, a Ferencváros és a címvédő Győri Audi Eto KC játszottak egymás ellen az Elek Gyula Arénában.

A fővárosiaktól sérülés miatt hiányzott Jannurik Kinga, és Kovacsics Anikó, míg a győriek teljes kerettel vágtak neki a mérkőzésnek.

Februárban a Rába-partiak hat góllal, 33-27-re győzték le a Ferencváros együttesét.

A mérkőzést nézők előtt játszották le, a vendégszektor teljesen megtelt.

""
A csapatok a bemutatás előtt.
Fotó: Keresztes Péter/ Ferencvárosi Torna Club

A találkozó rangadóhoz méltón indult, remekül kezdett a két csapat, Klujber góljával a Fradi szerzett vezetést, amire a Győr két góllal válaszolt. Öt perc után 3-2 volt az állás a Rába-parti együttesnek.

A tizedik percre fordított a Ferencváros, egy 5-0-s szakaszt Oftedal gólja tört meg. (7-5)

Negyedóra után Bölk átlövésből szerzett gólt, amivel már hárommal vezettek Elek Gábor tanítványai.

A 19. percben Márton Gréta góljával már 11-7-re mutatott az eredményjelző, így Danyi Gábor kikérte első idejét.

Az időkérés nem törte meg a Ferencvárost, 10 perccel az első félidőe vége előtt 3 góllal vezettek a fővárosiak. (12-9)

Öt perccel a vége előtt Veronica Kristiansen góljával két gólra jött fel a Győr, így Elek Gábor is időt kért. (13-11)

Az időkérés jót tett a Fradinak, Emily Bölk bombájával visszaállt a 3 gólos különbség. (14-11)

Az utolsó percekben Háfra, Bölk, valamint Malestein góljaival már 6 gól volt a Fradi előnye.

Az utolsó másodpercekben a Győr időntúli hétméterest lőhetett, de Görbicz büntetőjét óriási bravúrral védte Bíró Blanka.

A szünetben Ferencváros-Győr 17-11

A második félidő Emily Bölk találatával indult. Öt perc után hat gól volt a különbség a fővárosiaknak. (18-12)

A 10. percre Malestein góljával közte 9(!) volt a különbség. Danyi Gábor ki is kérte második idejét. (22-13)

Az időkérés után Malestein szerezte az első gólt, amivel már 10 volt a különbség a két csapat között.

Negyedórával a vége előtt Fodor Csenge lőtt egy labdát kapu mellé. (24-15)

Tíz perccel a vége előtt Malestein már a 10. találatát lőtte, aminek következtében ismét 10 volt közte. (26-16)

Hat perccel a vége előtt, Elek Gábor kikérte második idejét, amikor csapata kilenc góllal vezetett. (28-19)

Az utolsó két perc kilencgólos különbséggel kezdődött.

Az utolsó támadás a Ferencvárosé volt, amelyből már nem akartak gólt szerezni. A végeredmény Ferencváros-Győr 31-22.

Borítókép:Facebook.com/ Ferencvárosi Torna Club

Sport365.hu – Érik a Fradi bravúrja? Hat góllal vezetnek a szünetben a Győr ellen

A női kézilabda NB1 legjobban várt rangadóján a két zöld-fehér csapat, a Ferencváros és a címvédő Győri Audi Eto KC játszottak egymás ellen az Elek Gyula Arénában. A fővárosiaktól sérülés miatt hiányzott Jannurik Kinga, és Kovacsics Anikó, míg a győriek teljes kerettel vágtak neki a mérkőzésnek.